DZIAŁ HEALTHCARE NA NIEMIECKIM I POLSKIM RYNKUUKAZANIE TRZECIEGO WYDANIA „LEGAL INDUSTRY REVIEWS” (LIR) DLA NIEMIECDZIAŁ HEALTHCARE NA NIEMIECKIM I POLSKIM RYNKU
Dzisiaj opublikowano trzecie wydanie Legal Industry Review (LIR) dla Niemiec, które oferuje wiele ciekawych informacji na temat niemieckiego rynku prawniczego, w tym od autorów z kancelarii TIGGES, m.in. na temat aktualnej sytuacji w sektorze nieruchomości i bieżących tematów z zakresu compliance. To cyfrowe medium jest tworzone we współpracy z wiodącymi niemieckimi kancelariami prawnymi i zapewnia opinie ekspertów oraz ważne aktualizacje z niemieckiej branży prawniczej.
W artykule redakcyjnym bieżącego wydania, partner TIGGES i redaktor naczelny magazynu dr Dominik Wagner, LL.M. i Devora Kacheva, członek zespołu TIGGES Real Estate, spoglądają wstecz na wiodące targi nieruchomości EXPO Real i podkreślają możliwości dla sektora nieruchomości w Niemczech i poza nimi w obliczu obecnych pilnych wyzwań dla branży.Oto link do bieżącego wydania!
Inne ważne punkty trzeciego wydania:
LIR poświęcony jest Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Prawników IBA i zawiera wywiad z Almudeną Arpón de Mendívil Aldama, prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawników na lata 2023/2024, która podsumowuje swoje wrażenia z dorocznej konferencji IBA 2023 w Paryżu.
W wydaniu znalazł się również wywiad z Dariuszem Grzeszczakiem, założycielem i prezesem zarządu GRUPY ERBUD, który mówi m.in. o problemie niedoboru mieszkań w Unii Europejskiej. „Niedobór mieszkań to problem wielu rozwiniętych krajów europejskich. Zadajemy sobie pytanie, dlaczego spada przyrost naturalny, a jest to często związane ze stabilną sytuacją ekonomiczną, którą gwarantuje m.in. posiadanie własnego mieszkania” – podsumowuje w tym kontekście Grzeszczak.
W rozdziale dotyczącym Compliance, Patrick Jörg Kaatz, współpracownik/prawnik TIGGES, oraz Sonja Laskowski, specjalista ds. ochrony danych i zarządzania Compliance w firmie świadczącej usługi doradztwa TIGGES DCO GmbH, wyjaśniają obecne wyzwania dla niemieckich firm wynikające z ustawy o obowiązku zachowania należytej staranności w łańcuchu dostaw (LkSG). Rzucą również światło na aktualny status planowanej europejskiej dyrektywy w sprawie łańcucha dostaw (CSDD) i projektu ustawy o zapobieganiu przestępstwom finansowym (FKBG), a także na zbliżający się obowiązek utworzenia biura sprawozdawczego dla firm zatrudniających ponad 50 pracowników zgodnie z ustawą o ochronie sygnalistów z 17 grudnia.
W rozdziale dotyczącym fuzji i przejęć dr Dominik Wagner, LL.M., Tomasz Baron, LL.M. i Bahar Beyaz skupiają się na niedawnym ekscytującym wyroku Trybunału Federalnego w sprawie obowiązków informacyjnych w kontekście należytej staranności, który podkreśla, że samo udostępnienie danych w wyznaczonym pokoju danych nie zawsze spełnia umowne obowiązki informacyjne.
Ponadto znajduje się wiele artykułów od wybitnych kolegów z wiodących niemieckich kancelarii prawnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim autorom, którzy przyczynili się do tego wydania.
Dziękujemy zespołowi LIR za doskonałą współpracę i profesjonalne wykonanie tego innowacyjnego projektu wydawniczego – z niecierpliwością czekamy na kolejne wydanie!